Przejdź do treści
Strona główna » Baza wiedzy

Baza wiedzy

Rozmowa telefoniczna – pierwszy etap weryfikacji najemcy

  Właściciele mieszkań mają wiele obaw, ale przede wszystkim nie chcą powierzać swojego majątku obcej i przypadkowej osobie.  Boją się zdewastowanego mieszkania, zalegania z opłatami, hałasów i imprez w swoim mieszkaniu. Nie wiedzą jak prowadzić rozmowy z potencjalnym najemcą i w jaki sposób zweryfikować podawane informacje.  Nic dziwnego  w tym, że niej chcecie powierzyć swojej nieruchomości pierwszej osobie, która odpowie na ogłoszenie. Wybór najemcy jest podstawowym… Dowiedz się więcej »Rozmowa telefoniczna – pierwszy etap weryfikacji najemcy

  Problemy z płatnościami najemcy

  Problemy z płatnościami najemcy – jakie są rozwiązania ?

   W ostatnich miesiącach sytuacja społeczna, ekonomiczna i polityczna znacząco się zmieniła. Wzrasta inflacja, oprocentowanie kredytów, zmienia się rynek pracy a sytuacja polityczna jest mocno napięta. Wszystko to powoduje, że w naszych portfelach jest coraz szczuplej. Właściciele mieszkań obawiają się braku płynności zapłaty za czynsz.  Z doświadczenia wiemy, że złotą zasadą jest zapobieganie. Warto przeprowadzić rzetelną weryfikację najemcy przed podpisaniem umowy, aby sprawdzić jego płynność finansową… Dowiedz się więcej »Problemy z płatnościami najemcy – jakie są rozwiązania ?

   Umowa najmu

   Umowa najmu – darmowy wzór czy umowa szyta na miarę?

    Właściciele mieszkań na wynajem stoją przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest umowa najmu: skorzystać z darmowego wzoru czy zapłacić profesjonalistom za przygotowanie umowy szytej na miarę?  Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: umowa powinna być spersonalizowana i szczegółowa. Tyko odpowiednio przygotowany dokument jest zabezpieczeniem dla właściciela oraz najemcy.  Zadasz pewnie pytanie, dlaczego ogólnodostępne darmowe wzory są niewystarczające?  Po pierwsze, dlatego, że zawierają absolutne minimum tego,… Dowiedz się więcej »Umowa najmu – darmowy wzór czy umowa szyta na miarę?

    Protokół zdawczo-odbiorczy czy jest konieczny

    Protokół zdawczo-odbiorczy czy jest konieczny? Kogo zabezpiecza i dlaczego jest potrzebny?

     Protokół zdawczo-odbiorczy  często wydaje się zbędny, tymczasem to bardzo ważny dokument zabezpieczający zarówno najemcę  jak i właściciela.  Protokół dokładnie opisuje stan faktyczny nieruchomości, dzięki czemu może być podstawą do roszczeń obydwu stron. Można powiedzieć, że jest to opis mieszkania w momencie przekazania, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące stanu technicznego oraz wyposażenia.  Jak powinien wyglądać protokół zdawczo-odbiorczy? Protokół zdawczo–odbiorczy powinien zawierać dokładny spis wyposażenia mieszkania. Im… Dowiedz się więcej »Protokół zdawczo-odbiorczy czy jest konieczny? Kogo zabezpiecza i dlaczego jest potrzebny?

     administrowanie mieszkaniem na wynajem

     Administrowanie mieszkaniami na wynajem – czyli, na co Właściciel nieruchomości może liczyć?

      Posiadanie nieruchomości na wynajem często wiąże się zarówno z marzeniami i obawami. Właściciele myśląc o wynajmie kalkulują zyski i straty. Liczą na comiesięczny wpływu z wynajmu. To zabezpieczenie finansowe daje im poczucie stabilności i jest planem budowania bezpiecznej przyszłości. Obawy pojawiają się na każdym etapie wynajmu. Strach przed dewastacją, nieodpowiednim najemcą, niezapłaconymi rachunkami i zaległościami w opłatach czynszu. To wszystko czasami paraliżuje i powoduje, że Wasze… Dowiedz się więcej »Administrowanie mieszkaniami na wynajem – czyli, na co Właściciel nieruchomości może liczyć?

      Chcesz skorzystać z naszych usług?

      Skontaktuj się z nami